Odzyskiwanie skasowanych sms-ów

Z jakich modeli telefonu jesteśmy w stanie odzyskać skasowane SMSy?

Jesteśmy w stanie odzyskać praktycznie ze wszystkich modeli telefonów dostępnych na rynku. Do najpopularniejszych z nich należą modele marki Samsung, Nokia, iPhone, HTC, Alcatel, LG, Huawei. Generalnie jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdym modelem telefonu – również z mało znanymi chińskimi markami urządzeń. Niewiele będzie urządzeń z którymi sobie nie poradzimy.

Ile kosztuje odzyskiwanie skasowanych SMSów z telefonu?

Usługa odczytywania skasowanych smsów związana jest z pełną analizą zawartości telefonu – w cenie wykonania usługi odczytujemy wszystkie dane zgromadzone w telefonie – czyli historię połączeń (również usuniętą), skasowane smsy, skasowane kontakty, zdjęcia, filmy, pliki audio, informacje o różnych zdarzeniach związanych z działaniem aplikacji na telefonie, wiadomości z komunikatorów – takich jak np. WhatsApp. Często możliwy jest również odczyt położenia telefonu - czyli gdzie i kiedy znajdował się telefon – z wysoką dokładnością. Raport jaki powstaje w wyniku naszej pracy potrafi zawierać często około 500-1000 stron A4 – prezentowany jest w czytelnej formie, w formacie A4. Koszt przeprowadzenia pełnej analizy telefonu wynosi zależnie od komplikacji 1800-3500zł.

Ile czasu trwa odzyskiwanie skasowanych SMSów

W trybie standardowym odzyskiwanie danych z telefonu trwa od 7 do 10 dni. W trybie ekspresowym jesteśmy w stanie odzyskać dane nawet w ciągu 2-3 dni.

Odzyskiwanie skasowanych smsów

Pamięć telefonu komórkowego, smartphona w jest pamięcią typu nand/flash. W gruncie rzeczy jej struktura jest analogiczna do pamięci występującej w kartach pamięci czy pendrivach. Smsy usuwane w wyniku kasowania ręcznego nie zostają domyślnie bezpowrotnie wymazane z pamięci. W pierwszej kolejności w odpowiedniej tabeli zostaje wykonany zapis traktujący o tym, że poszczególne wiadomości nie maja już wiećej być wyświetlane – jednak w rzeczywistości one dalej trwają w pamięci telefonu.

Bezpieczeństwo odzyskiwania skasowanych danych

Przy odzyskiwaniu danych z telefonu, smartphona, tableta – istnieje szereg wymogów bezpieczeństwa. Rzecz w tym, że nieodpowiednie działanie może doprowadzić do przywrócenia ustawień fabrycznych – co często może skutkować nieodwracalną utrata danych. Problem w tym, że większość narzędzi dostępnych na rynku wymaga rootowania telefonu – co jest jednoznaczne z modyfikacją danych źródła – jak również skutkować może własnie przywróceniu ustawień fabrycznych. Nigdy nie rootujemy telefonu!

Jak długo smsy są przechowywane w pamięci telefonu po ich skasowaniu?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Tak długo smsy są przechowywane w zakamarkach pamięci jak długo kolejne dane napływające do telefonu nie zostana zapisane w miejsce tych starych – oznaczonych w pamięci jako skasowane. Dlatego zawsze bardzo podkreślamy to, aby zaprzestać użytowania urządzenia, z którego mamy zamiar dokonać odzysku danych – gdyż przy włączonym urządzeniu cały czas może dochodzić do kolejnych zpasisów – a tym samym szansa na odzyskanie strategicznie ważnych smsów spada.

Jak daleko wstecz można odtworzyć skasowaną historię smsów?

Bardzo częste pytanie. Nie ma na nie jednoznacznej odpowiedzi. Są jednak pewne czynniki, które można wziąć pod uwage przy tego rodzaju szacunkach. - jaka jest pojemność telefonu? Czy jest to smarphone? A może najtańszy model Samsunga o bardzo małej pojemności? - kiedy doszło do skasowania wiadomości? - czy wiadomości zostały skasowane ręcznie czy też poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych? - czy zostały one skasowane jeden raz – czy też może były kasowane cały czas, na bieżąco? - ile smsów przyszło na miejsce skasowanych – innymi słowy – ile smsów zostało odebranych na konkretnym urządzeniu – po usunięciu ważnych smsów?

Gdyby odpowiedzieć na te wszystkie pytania – moża zacząć budowac obraz sytuacji. Oczywiście często występuje również czynnik losowy i teoretycznie dwa podobne modele telefonów, o teoretycznie podobnej historii użytkowania mogą oddać zupełnie różną ilość skasowanych danych.

Galeria