Odzyskiwanie danych z telefonu po zalaniu

Odzyskiwanie danych z telefonów po zalaniu jest jedną z naszych koronnych usług, dziedziną, w której możemy poszczycić się ogromnymi wynikami. Odzyskiwanie danych z telefonów po zalaniu jest trudną techniką, gdzie wymagana jest kompleksowa wiedza z zakresu elektroniki. Niejednokrotnie przychodzi nam dokonać pełnej rekonstrukcji płyty głównej.

Praca odbywa się pod mikroskopem. Praca przy odzyskiwaniu danych z tak uszkodzonych telefonów jest trudna i odpowiedzialna. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek błędy, przedwczesne testy. Musimy mieć pewność, że uruchamiany przez nas aparat został odpowiednio przygotowany, pomierzony – tak, aby nie doszło do tragicznego w skutkach uszkodzenia kości pamięci.

Ile kosztuje odzyskiwanie danych z telefonu po zalaniu?

Koszt odzyskania danych z telefonu uszkodzonego w wyniku zalania może zawierać się w przedziale 1800-5000zł. W uzasadnionych przypadkach kwota ta może być wyższa. W dowolnym zalecamy dostarczyć nam telefon na bezpłatną diagnozę - gdzie wycenimy dokładnie i nieodpłatnie każdy przypadek. Zachęcamy również do rozmawiania z nami. 

W naszej historii trafiały do nas telefony bardzo zalane, bardzo uszkodzone telefony. Do najtrudniejszych przypadków zaliczamy aparaty zniszczone przez wszelkie substancje, preparaty agresywne dla elektroniki - woda morska, coca cola, kawa, herbata, wino, piwo, wódka z colą.

Problem w pracy z zalanym telefonem polega na tym, że ciecz wyrządza podwójną szkodę - z jednej strony niszczy - uszkadza połączenia - co oczywiście zmusza nas do ich rekonstrukcji (niekiedy sprawa jest bardzo trudna - szczególnie w przypadku płytek wielowarstwowych z uszkodzonymi przelotkami), z drugiej zaś osad pozostały po zalaniu tworzy zwarcia, które uniemożliwiają uruchomienie aparatu.

Technika usuwania tegoż osadu znana większości serwisom pomaga jedynie w prostych przypadkach - gdzie na dobrą sprawę wystarczyłoby dokładne umycie telefonu w bieżącej wodzie, mydle i jeszcze kilku specyfikach. Stosujemy autorskie techniki kąpieli, stosujemy własne preparaty, posiadamy w tej dziedzinie ogromne doświadczenie oraz bardzo wysoką skuteczność. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że nie wolno telefonu uszkodzonego przez zalanie próbować uruchamiać, należy koniecznie wyjąć z niego baterię, a już pod żadnym pozorem nie wolno podłączać go pod ładowarkę - takie działania wprowadzają możliwość uszkodzenia poszczególnych elementów, które musimy w ramach naszych działań lokalizować, wymieniać.

Wracając jeszcze do samej rekonstrukcji połączeń - należy zdać sobie sprawę, że bardzo często wiele z nich zwyczajnie nie widać. Musimy wobec tego dokonywać setek pomiarów aby zlokalizować usterkę - a działamy cały czas na niewielkiej powierzchni płyty głównej niewielkiego telefonu. Zadanie naprawdę nie jest proste jednak możemy pochwalić się bardzo pozytywnymi efektami w tej dziedzinie.