Odzyskiwanie danych z telefonu po zalaniu

Odzyskiwanie danych z telefonów po zalaniu jest jedną z naszych koronnych usług, dziedziną, w której możemy poszczycić się ogromnymi wynikami. Oferujemy tę usługę od samego początku istnienia naszej firmy czyli od roku 2013. W całej naszej historii pracowaliśmy z setkami przypadków telefonów uszkodzonych w wyniku zalania. 

Ważne! W przypadku uszkodzenia w wyniku zalania należy podjąć działania ratunkowe możliwie szybko. Czas nie sprzyja, odziaływanie wilgoci w funkcji czasu pogarsza stan fizyczny urządzenia!

Każda nieumiejętna interwencja może doprowadzić do bezpowrotnego uszkodzenia nośnika. To bardzo ważne - często trafiają do nas telefony po serwisach GSM, w których podjęte zostały próby "ratowania" urządzenia - w efekcie sytuacja jest doprowadzona do stanu krytycznego. 

Odzyskiwanie danych z telefonów po zalaniu jest trudną czynnością, która wymaga kompleksowej wiedzy z zakresu elektroniki. Niejednokrotnie przychodzi nam dokonać pełnej rekonstrukcji płyty głównej. Może być wymagana również przekładka strategicznych podzespołów telefonu do innej płyty. 

Praca odbywa się pod mikroskopem. Praca przy odzyskiwaniu danych z tak uszkodzonych telefonów jest trudna i odpowiedzialna. Nie ma tu miejsca na jakiekolwiek błędy, przedwczesne testy. Musimy mieć pewność, że uruchamiany przez nas aparat został odpowiednio przygotowany, pomierzony – tak, aby nie doszło do tragicznego w skutkach uszkodzenia kości pamięci.

W naszej historii trafiały do nas telefony bardzo zalane, bardzo uszkodzone telefony. Do najtrudniejszych przypadków zaliczamy aparaty zniszczone przez wszelkie substancje, preparaty agresywne dla elektroniki - woda morska, coca cola, kawa, herbata, wino, piwo, wódka z colą.

Problem w pracy z zalanym telefonem polega na tym, że ciecz wyrządza podwójną szkodę - z jednej strony niszczy - uszkadza połączenia - co oczywiście zmusza nas do ich rekonstrukcji (niekiedy sprawa jest bardzo trudna - szczególnie w przypadku płytek wielowarstwowych z uszkodzonymi przelotkami), z drugiej zaś osad pozostały po zalaniu tworzy zwarcia, które uniemożliwiają uruchomienie aparatu.

Technika usuwania tegoż osadu znana większości serwisom pomaga jedynie w prostych przypadkach - gdzie na dobrą sprawę wystarczyłoby dokładne umycie telefonu w bieżącej wodzie, mydle i jeszcze kilku specyfikach. Stosujemy autorskie techniki kąpieli, stosujemy własne preparaty, posiadamy w tej dziedzinie ogromne doświadczenie oraz bardzo wysoką skuteczność. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że nie wolno telefonu uszkodzonego przez zalanie próbować uruchamiać, należy koniecznie wyjąć z niego baterię, a już pod żadnym pozorem nie wolno podłączać go pod ładowarkę - takie działania wprowadzają możliwość uszkodzenia poszczególnych elementów, które musimy w ramach naszych działań lokalizować, wymieniać.

Wracając jeszcze do samej rekonstrukcji połączeń - należy zdać sobie sprawę, że bardzo często wiele z nich zwyczajnie nie widać. Musimy wobec tego dokonywać dziesiątek pomiarów aby zlokalizować usterkę - a działamy cały czas na niewielkiej powierzchni płyty głównej niewielkiego telefonu. Zadanie naprawdę nie jest proste jednak możemy pochwalić się bardzo pozytywnymi efektami w tej dziedzinie.

Galeria